Czy biżuteria ręcznie robiona to dobry pomysł na prezent?

biżuteria ręcznie robiona

Szukasz prezentu dla kobiety? Zastanawiasz się czy kolejna bransoletka, kolczyki bądź łańcuszek to dobry pomysł? W tym artykule powiemy o plusach i minusach biżuterii ręcznie robionej. Okazuje się, że to wspaniały prezent dla delikatnych i minimalistycznych osób, ale nie tylko.

Biżuteria ręcznie robiona – Plusy

Moda na biżuterię ręcznie robioną regularnie wraca. Szczególnie popularna stała się w trakcie pandemii. Wiele osób zaczęło próbować zalewania kwiatów, pyłków, a nawet zwierzęcej sierści w żywicą. Na Instagramie, Olx i w wielu innych miejscach możemy znaleźć tysiące małych sprzedawców. Czy warto kupić taką biżuterię? Zacznijmy od tego, u kogo najlepiej się ona sprawdzi. Zwykle takie ozdoby są bardzo delikatne, dziewczęce i subtelne. Dlatego świetnie nadadzą się dla kobiet lubiących minimalizm i subtelność. Zwykle nawet kobiety, które raczej nie przepadają za biżuterią są zakochane w tej ręcznie robionej. Poniżej plusy takiego prezentu:

  • Każdy element biżuterii artystycznej powstaje osobno, dzięki czemu nie ma na świecie dwóch takich samych ozdób.
  • Realizujący ją przykładają ogromną wagę do detali i wykończenia, dzięki czemu kupujący taką biżuterię mają gwarancję jej najwyższej jakości, staranności wykonania i trwałości.
  • Stworzyć można wszystko – często osoby tworzące biżuterię są skłonni do personalizowania – na przykład mogą zatopić w żywicy sierść ukochanego pupila, kwiatka, który jest dla nas ważny i tak dalej.

Widać, że taka biżuteria handmade ma wiele plusów. Czy są jakieś minusy?

ręcznie robiona biżuteria

Ręcznie robiona biżuteria – Minusy

Tak naprawdę trudno znaleźć jakieś znaczące minusy. Po przemyśleniu warto jednak wspomnieć o dwóch:

  • Ręcznie robiona biżuteria jest droższa – Niestety, często kosztuje o kilkadziesiąt procent więcej, niż biżuteria robiona hurtowo.
  • Trzeba uważać przy kontakcie z wodą, chemią i nierzadko słońcem – To kolejna sprawa, o której należy pamiętać. Biżuteria robiona ręcznie jest delikatniejsza.

To jedyne minusy, które znaleźliśmy. Pierwszy, oczywisty nie wydaje się tak istotny biorąc pod uwagę indywidualność takiego prezentu. Natomiast jeśli chodzi o delikatność ręcznie robionych kolczyków, bransoletek i tym podobnych to nie ma co przesadzać. Rzeczywiście trzeba uważać, ale przecież nikt nie będzie robił generalnych porządków w biżuterii ani spędzał w niej kilku godzin podczas kąpieli.
Biżuteria ręcznie robiona to wspaniały pomysł na prezent.