Kruszenie gruzu – bądź ekonomiczny!

kruszarka Brodnica

Kruszenie gruzu to usługa, dzięki której klient dba o środowisko i o ekonomię – potrzebując kruszywa do nowych inwestycji, można pozyskać je ze zbędnego gruzu, który zalega na placu. Koszt takiej usługi jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego kruszywa. Dodatkowo jest to działanie proekologiczne! Warto zapoznać się z możliwościami mobilnych kruszarek!

Po co korzystać z kruszarki do gruzu?

Gruz jest wszechobecny przy wykonywaniu prac budowlanych i rozbiórkowych. Najczęściej myślimy o nim w kategorii odpadu nie zdając sobie sprawy, że jego recykling może przynieść wiele korzyści. Odpowiednio gospodarując gruzem, możemy pozyskać kruszywo recyklingowe, które idealnie nadaje się do wielu inwestycji. Jakich? O tym w dalszej części artykułu. Warto jednak wiedzieć, że gruz, który wytwarzamy, niekoniecznie musimy składować lub wywozić na wysypisko. Aby jednak odpowiednio wykorzystać gruz, musimy zamówić usługę maszyny, jaką jest kruszarka do gruzu. W Internecie znaleźć można oferty mobilnych kruszarek, np. kruszarki z Nowego Miasta Lubawskiego. Maszyna ta dojedzie do klientów w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Interesująca jest również oferta kruszenia gruzu w Grudziądzu. Jeśli zdecydujemy, na którego wykonawcę stawiamy, pozostaje tam ustalić termin i gotowe – specjalistyczna maszyna przyjedzie i dokona recyklingu zalegającego gruzu, by pozyskać wartościowe, w pełni oczyszczone kruszywo. 

Mobilna kruszarka – jak to działa?

Na przykładzie kruszarki gruzu z Nowego Miasta Lubawskiego zobrazować można, jak działają mobilne kruszarki. Maszyna wyposażona jest w młot pneumatyczny i chrupak, który dokonuje wstępnego rozdrobnienia elementów zbyt dużych do ostatecznego rozkruszenia. W maszynie znajduje się również specjalistyczny elektromagnes, który odpowiada za usuwanie z kruszonego gruzu zbędnych zanieczyszczeń i elementów metalowych. Operator kruszarki podczas procesu kruszenia gruzu w Grudziądzu czy innych miastach wybiera pożądaną przez klienta frakcję kruszywa, które chce się otrzymać. Maszyna rozdrabnia gruz i tworzy czyste kruszywo recyklingowe. Mobilne kruszarki są w stanie rozdrobnić beton, węgiel, kamień i wiele innych surowców – nie ma dla nich materiału zbyt twardego. 

rozbiórki kujawsko-pomorskie

Kruszywo z gruzu – do czego je wykorzystać?

Betonowe kruszywo pozyskane z rozdrobnienia gruzu ma wiele zastosowań. Najbardziej popularne cele pozyskiwania kruszywa podczas kruszenia gruzu w Grudziądzu to – według pracowników firmy:

– kruszywo służące utwardzaniu dróg, wypełnianiu dziur w drogach, przygotowywaniu chodników;

– kruszywo wykorzystywane w ogrodnictwie – w aranżowaniu ogrodów, podsypkę pod nierówności terenu, utwardzanie skarp i wypełnianie skalniaków, tworzenie ścieżek w zieleni;

– kruszywo wykorzystywane w budownictwie – jako podsypkę pod tereny inwestycyjne, wyrównywanie i utwardzanie placów budowy, zagęszczanie betonu.

Zastosowanie kruszywa daje nieograniczone możliwości. Co ważne, jest to nie tylko działanie proekologiczne, ale tez ekonomiczne – utylizacja gruzu to spory wydatek, zakup nowego kruszywa – jeszcze większy. Mobilna kruszarka, taka jak kruszarka z Nowego Miasta Lubawskiego, zdaje się być rozwiązaniem idealnym, a przede wszystkim ekonomicznym.