Która pora roku jest najlepsza na sprzedaż mieszkania?

Mieszkania Barcin

Zakup mieszkania to obecnie bardzo kosztowna inwestycja, zwłaszcza, że ceny na rynku nieruchomości rosną z miesiąca na miesiąc. Wielu specjalistów sygnalizuje, że warto wiedzieć, w jakim miesiącu mieszkania są w najtańszych cenach po to, aby zbytnio nie przepłacać. Chcesz dowiedzieć się, kiedy w nie inwestować? Zapraszamy do dalszej części.  

Sezonowość

Biura nieruchomości nie mówią o tak zwanych sezonach, w których sprzedaż nieruchomości jest lepsza lub gorsza, właśnie dlatego nie zawsze wiemy, że pora roku ma naprawdę duże znaczenie. Specjaliści tego rynku potwierdzają, że największy popyt na mieszkania na sprzedaż Barcin bez względu na ich lokalizację, standard, metraż, rynek wtórny bądź pierwotny widoczny jest w sezonie jesiennym, od września do listopada. Po burzliwej jesieni przychodzi spokojna zima, kiedy wyraźnie widać znaczny spadek zainteresowania mieszkaniami. Jeśli więc liczysz na niskie ceny, to koniecznie przeglądaj oferty właśnie w tych miesiącach! Nie zapomnij jednak, że same oferty nie będą tak bogate, jak te w najlepszym sezonie. Jedyne co może przyciągnąć oko, to z pewnością niższa cena. Nowe oferty pojawiają się od marca do czerwca, a następnie znowu panuje wakacyjny przestój, w którym Polacy odpoczywają, a nie interesują się nieruchomościami.

Mieszkania na sprzedaż Barcin

Inwestycja w mieszkanie a pora roku

Na zakup mieszkania Barcin szczególnie na rynku deweloperskim najlepiej decydować się wczesną jesienią. To z reguły wtedy możemy wpaść na wiele nowych ogłoszeń rozpoczęcia budowy przez deweloperów. To wtedy zresztą organizowane są prestiżowe targi mieszkaniowe, na których można zapoznać się z naprawdę ciekawymi ofertami. Mimo wszystko nie myśl o tym, jeśli znajdziesz nie sezonową ofertę w bardzo dobrej cenie. Zwłaszcza, jeśli jest ona od prywatnego sprzedawcy, nie każdy sprzedaje mieszkania w dobrych dla siebie momentach. Przecież prywatni kupcy nie są agentami nieruchomości.