Toczenie CNC Bydgoszcz – Na czym polega, kiedy stało się modne?  

Toczenie CNC Bydgoszcz

Powstaje coraz więcej przedsiębiorstw oferujących usługi CNC. W ich skład wchodzi toczenie CNC Bydgoszcz, a także frezowanie i cięcie laserem. Na czym polegają te sposoby obróbki materiałów? Od kiedy się je wykorzystuje? O tym w poniższym artykule.  

Toczenie CNC Bydgoszcz – Co to? Od kiedy?

Toczenie CNC ( czyli z angielskiego Computerized Numerical Control) to precyzyjny proces obróbki skrawaniem, w którym przebieg toczenia zostaje całkowicie zautomatyzowany poprzez zastosowanie mikrokomputera, zintegrowanego z częścią sterującą obrabiarki. Czym się różni toczenie CNC Bydgoszcz od konwencjonalnego? Zasada obróbki wiórowej na tokarkach sterowanych numerycznie jest taka sama jak w przypadku toczenia konwencjonalnego. Ruch główny obrotowy wykonywany jest przez przedmiot, który jest obrabiany, natomiast prostoliniowy ruch posuwowy wykonuje narzędzie skrawające. W takim razie co wyróżnia toczenie CNC? Charakteryzuje się niezwykłą precyzją i powtarzalnością wykonanych części. Zaprogramowana maszyna podczas obróbki wytwarza części w sposób cykliczny. Oznacza to, że wszystkie ruchy wykonywane ręcznie w czasie toczenia konwencjonalnego mogą zostać zaprogramowane podczas toczenia CNC, a zatem powtarzane tak często, jak jest to pożądane. Jakie materiały można obrobić w ten sposób? Co jeszcze mamy do wyboru prócz toczenia?

usługi CNC Bydgoszcz

Usługi CNC Bydgoszcz – Jest tego coraz więcej

Fakt, że wykorzystywanie komputerowo sterowanych maszyn przynosi wiele korzyści Przyciąga wielu przedsiębiorców. Ta metoda pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze, a także otrzymać materiał obrobiony w idealny sposób. Jakie materiały można obrobić przy pomocy maszyn CNC? Między innymi:

  • tworzywa sztuczne,
  • szkło,
  • drewno,
  • różne metale.

Usługi CNC Bydgoszcz wciąż się rozwijają. Co mamy do wyboru oprócz toczenia?

  • frezowanie CNC Bydgoszcz – jedna z najczęściej stosowanych i zarazem wydajnych technik obróbki materiałów takich jak: aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu.
  • toczenie CNC Inowrocław – metoda ta, polega na oddzielaniu warstwy materiału z przedmiotu obrabianego za pomocą wybranego narzędzia,
  • wytaczanie otworów,
  • cięcie laserem,
  • cięcie wodą Bydgoszcz.

Bez wątpienia usługi CNC w najbliższych latach będą się ciągle rozwijać. Jest to metoda znana od lat 70tych, gdy tylko rozpowszechniły się komputery.