Co w prezencie kupić sprawnej, starszej osobie? Rower elektryczny!

rowery holenderskie

Jeżeli planujesz podarować bliskiej ci, starszej osobie, która jest wciąż sprawna fizycznie, ale nie ma już tyle sił i motywacji do ruchu co kiedyś, pomyśl o rowerze. Rowery holenderskie elektryczne to ulubiony wybór starszych osób w całej europie. W tym artykule powiemy między innymi o korzyściach jakie wynikają z jazdy rowerem osób starszych.

Ruch to zdrowie

Już od dziecka mówiło się nam, że ruch to zdrowie. Rzeczywiście tak jest. W piramidzie zdrowego żywienia to właśnie ruch zdobywa najważniejszą pozycję! Można się odżywiać bardzo zdrowo, ale bez ruchu, bez nawet kilkudziesięciu minut wysiłku zdrowie będzie szwankować. Dotyczy to również osób starszych. Badania dowodzą, że większość osób starszych, które starają się dużo ruszać – jeździć na rowerze, spacerować, pływać – są dłużej zdrowe i samodzielne. Takie osoby dochodzą też szybciej do siebie po jakichś urazach, upadkach i tak dalej. Dlatego zachęcaj bliskie ci, starsze osoby do ruchu. Nawet jeśli tego nie lubią, mów im o korzyściach, które sami odniosą. Wiele starszych osób wybiera jazdę rowerem. Oczywiście nie chodzi o wyczynowe kolarstwo. Jednak już jadąc rowerem do sklepu, odwiedzić dzieci w wiosce dalej i tak dalej dużo daje.

używane rowery holenderskie elektryczne

Gdy po drodze górki i pagórki, a płuca i nogi już nie tak wydajne

Są starsze osoby, które mogą dzienni przejechać 30 kilometrów na rowerze, a są takie, które przejadą 5. Ale nawet te 5 jest lepsze niż nic. Oczywiście z wiekiem nasz organizm jest coraz słabszy. Jazda na rowerze pod wiatr, pod górę może nie być łatwa. Właśnie na takie sytuacje najlepsze są rowery holenderskie elektryczne! Mając rower elektryczny, starczy człowiek nie musi zsiadać i prowadzić roweru czy robić sobie długiej przerwy. Wystarczy włączyć wspomaganie i rower niejako jedzie sam.

Rowery holenderskie elektryczne – sposób na oszczędności

Jazda na rowerze to także sposób na oszczędzanie. Paliwo znów drożeje. Do tego kosmiczne ceny paliw, jedzenia i tak dalej. Czy trzeba odpalać samochód za każdym razem, gdy trzeba jechać do sklepu? Czy nie można przejechać się rowerem, a auto brać, gdy w planach są duże zakupy?

Oczywiście nie każdego stać na tak drogi prezent, jakim jest nowy rower elektryczny. Świetną opcją są używane rowery holenderskie elektryczne. Używane są tańsze, a bardzo często w świetnym stanie.