Jak wybrać najlepsze pilniki do paznokci?

Pilniki do paznokci

Wydaje się, że pilniki do paznokci to temat, o którym niewiele można powiedzieć. Wybór odpowiedniego pilnika może być dość kłopotliwy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak gradacja, kształt, materiał i przeznaczenie pilnika.

Rodzaje pilników

Chcąc nadać swoim paznokciom odpowiedni kształt, musimy korzystać z właściwego pilniczka. Możemy wyróżnić kilka ich rodzajów: papierowe (najbardziej popularne), metalowe oraz szklane. Wybierając pilniki do paznokci – poszczególny model, musimy zwrócić uwagę na gradację pilnika – od tego zależy jego przeznaczenie.

Gradacja pilników – co to i dlaczego jest tak ważna?

Gradacja to ziarnistość, czyli ilość drobinek ściernych, które znajdują się na 1 cm kwadratowym pilnika. To ona decyduje o tym, czy pilniczek jest ostry, czy delikatny. Gradacje oznaczone są liczbami na opakowaniu produktu lub nadrukowane na pilniczku (np. 80, 100, 120, 240). Najostrzejsze są te, które drobinek mają najmniej. Każda ostrość ma inne przeznaczenie. Pilniki występują w różnych gradacjach, z drobniejszymi ziarnami do paznokci hybrydowych i naturalnych, a grubszymi do paznokci żelowych.

Pilniki do paznokci wysokiej jakości

Jakie pilniki wybrać dla sztucznych paznokci, a jakie dla naturalnych?

Pilniki papierowe to świetna opcja, jeśli chcesz, aby Twoje naturalne paznokcie wyglądały jak najlepiej. Dostępne są w różnych wzorach i mają różną gradację z każdej strony, co pomaga kształtować i wygładzać paznokcie.

Pilniki metalowe to idealny wybór do paznokci sztucznych: akrylowych, żelowych i hybrydowych. Są wytrzymałe i trwałe i nie zużywają się szybko. Ponadto są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji.

Szukasz pilnika, który jest delikatny dla Twoich naturalnych paznokci? Wypróbuj szklane pilniki! Wykonane ze zmielonych kryształów, te pilniki są idealne do kształtowania i wyrównywania paznokci bez uszkadzania płytki paznokcia.

Dzięki kolorowym blokom polerskim możesz wykonać profesjonalny manicure w domu, bez konieczności udawania się do salonu. Każda strona ma inną ziarnistość, dzięki czemu możesz usunąć wszelkie nierówności, wyrównać i wygładzić paznokcie oraz wypolerować je. Każda z nich jest oznaczona numerem, który podpowie ci w jakiej kolejności używać polerki.

Wybierz pilniki do paznokci wysokiej jakości!

Oferty w intrenecie są skierowana zarówno dla klientów indywidualnych, jak i do sprzedaży hurtowej. W zależności od rodzaju, cena może się różnić. Najlepiej wybrać pilniki polecane przez manicurzystów i pedicurzystów.