Poznań – Trochę o historii miasta i tym, co warto tu zobaczyć 

Umultowo

O Poznaniu słyszał w Polsce każdy. Zdecydowanie jest to miasto godne uwagi i zwiedzenia go wzdłuż i wszerz. Co ciekawego można tu zobaczyć? Jaka jest historia miasta? Powiemy także o najpopularniejszych i tych mniej znanych dzielnicach miasta jak Centrum i Umultowo. Zapraszamy do lektury.

Trochę o historii Poznania

Poznań to piąte co do wielkości miasto w Polsce. Mieszka w nim ponad pół miliona ludzi. Uważany jest za miasto o bardzo wysokim poziomie edukacji i jakości życia.  Zajmuje również wysokie miejsce pod względem bezpieczeństwa i jakości opieki zdrowotnej. Funkcjonuje tu międzynarodowy port lotniczy, a także ważne linie kolejowe. W przeszłości miasto pełniło funkcję siedziby władców Polski, był też jedną z najbardziej rozwiniętych twierdz w ówczesnej Polsce. Poznań był jednym z ośrodków stołecznych i religijnych państwa Piastów w X i XI wieku, był też stolicą Polski w latach 1290–1296. Jest jednym z najstarszych lokowanych miast w Polsce. Prawa miejskie nadano tu już  w 1253 r. Mieściła się tu druga najstarsza uczelnia wyższa w Polsce.

hotel Poznań

Co warto tu zobaczyć?

Będąc w Poznaniu nie możesz ominąć koziołków w południe. W centralnej części Starego Rynku znajduje się ratusz, który codziennie w niezwykły sposób wybija 12. Otwierają się wtedy drzwiczki nad wieżyczką i ukazują dwa koziołki, które trykają się rogami 12 razy.  Kolejną atrakcją jest Stary Browar, który w 2005 roku otrzymał od International Council of Shopping Centers nagrodę za najlepsze centrum handlowe na Świecie w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości. Warto także zobaczyć zamek Cesarski i odwiedzić podziemia katedry na Ostrowie Tumskim. To tylko cześć z atrakcji. Nie możesz zapomnieć o spróbowaniu rogala świętomarcińskiego, którego prawdziwy smak poczujesz tylko w Wielkopolsce.

Umultowo, Centrum i inne, czyli o popularnych dzielnicach

Poznań to prawie 262 kilometry kwadratowe. Nic więc dziwnego, że dzieli się on na wiele osiedli i większych dzielnic. Administracyjnych dzielnic jest w rzeczywistości 5. Są to: Stare Miasto, Nowe Miasto, Wilda, Grunwald i Jeżyce. Jednak w mowie potocznej przyjęło się, że dzielnicami nazywamy też mniejsze jednostki, takie jak: Winogrady, Piątkowo czy Umultowo. Najbardziej atrakcyjna część dla turystów to na pewno Stare Miasto, a także Malta. Wybierając hotel Poznań z pewnością nie będziesz miał problemu.