Wojna na Ukrainie, pandemia – Czy każda hurtownia stali Poznań ma problemy?

hurtownia stali Poznań

Wiele mówi się ostatnio o dezinformacji. Ludzie lubią sensacje, a social media pomagają je nakręcać. Większość z nas dała się wciągnąć informacji, że zabraknie paliwa. Pamiętny czwartek, gdy kolejki na stacjach benzynowych były kilometrowe powinien przejść do historii, jako przykład. Dobry przykład tego, jak negatywny wpływ może mieć dezinformacja. Ostatnio krążą wieści, że niedługo wszystkie budowy staną, ponieważ hurtownie stali Poznań nie mają materiałów. Czy to prawda?

Hurtownia stali Poznań – Czy będą przerwy w dostawie stali?

Jak wiadomo, stal to jeden z kluczowych materiałów wykorzystywanych do budowy dróg, remontów torów, a także w budownictwie mieszkaniowym. Jej brak, mógłby bardzo negatywnie wpłynąć na gospodarkę. Po wybuchu wojny w Ukrainie największym problemem branży budowlanej jest ograniczony do niej dostęp. To dlatego, że Rosja jest piątym największym na świecie eksporterem żelaza i stali. Przez sankcje i nie tylko, nie ma dostaw. Dziś na rynku jest tak mało stali, że niektóre huty nie mają z czego produkować. Hurtownie stali Poznań mogą zacząć świecić pustakami. Niestety wśród panującej dezinformacji, to jest dość realne zagrożenie, szczególnie, że braki w dostawach, to tylko jeden problem.

Ceny, które wciąż rosną

Braki w ilości to jedno, a co powiedzieć o cenach? Polska huczy od cen paliwa i gazu. Wiele osób obawia się też cen pszenicy i kukurydzy, ponieważ dużą część z nich sprowadzaliśmy z Rosji i Ukrainy. Jeśli chodzi o ceny stali, to w tej chwili ciężko to ocenić, ponieważ wielu przedsiębiorców po prosto przestało zbierać i realizować zamówienia. Możemy natomiast stwierdzić, że za jakiś czas, gdy sprzedaż ruszy, ceny za kilogram stali konstrukcyjnej mogą skoczyć do 9 złotych za kilogram, co daje nam dwa razy więcej niż przed wojną. W konsekwencji część przedsięwzięć budowlanych może być tymczasowo zatrzymana.

Poznań hurtownia stali

Poznań hurtownia stali – Co dalej?

Nawet 80% stali w Polsce pochodzi z importu. Na szczęście nie wszystkie hurtownie wstrzymały większe działania. Zobaczymy co oferują Poznań hurtownie stali, które mimo sytuacji dają rade: 

  • stal żaroodporna i żarowytrzymała,
  • stal kwasoodporna oraz produkty z niej, takie jak blacha kwasoodporna;
  • metale kolorowe,
  • blacha żaroodporna,
  • stal jakościowa,
  • kraty pomostowe,
  • armatura kwasoodporna,
  • liny kwasoodporne,
  • łańcuchy kwasoodporne,
  • stal nierdzewna.

Miejmy nadzieję, że ta sytuacja jeszcze się poprawi. Choć historia pokazuje, że prawdziwe skutki wojny widoczne są dopiero po kilku latach.