Jacuzzi ogrodowe – Jakie wybrać?

Jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej prywatnych osób chce je w swoich domach i to naprawdę nic dziwnego! Te urządzenia są świetną inwestycją na wiele lat. Jak jednak wybrać odpowiednie urządzenie? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do dalszej części artykułu.

Miejsce zamontowania oraz pojemność i kształt zbiornika

Przede wszystkim zwróć uwagę na teren, na którym planujesz zamontowanie jacuzzi ogrodowego. Jest to kluczowa sprawa, ponieważ nie może to być nierówny teren. Z jacuzzi może wylewać się woda lub może po prostu źle działać. Powinieneś także zadbać o to, aby spa było odpowiednio oddalone od innych sprzętów ogrodowych, aby jego użytkowanie było w pełni przyjemne, a meble ogrodowe i inne elementy wyposażenia nie przeszkadzały Ci podczas korzystania z wanny z hydromasażem.

Materiał wykonania i cena

Powierzchnia basenu z hydromasażem wykonywana jest z piankowego tworzywa sztucznego lub akrylu. Popularne są także zabudowy, które emitują drewno. Można je wybrać w przeróżnych kolorach, które będą dopasowane do całości. Dmuchane jacuzzi jest wykonywane z tworzywa PVC, które charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, czy wysokie temperatury.

Wanna z hydromasażem

W zależności od tego, na co się zdecydujesz ceny wahają się od kilku tysięcy do nawet stu tysięcy złotych. Dlaczego jest to aż tak rozbieżne? Wszystko zależy od materiału, wielkości, ilości dysz, innych udogodnień, a także transportu, montażu czy zadaszenia lub pokrywy.

Funkcje

Jeśli chodzi o spa ogrodowe, ważnym czynnikiem są dodatkowe funkcje, które da się zamontować do basenu z hydromasażem. Warianty całoroczne można rozszerzyć o wodospady, podświetlenie, system dezynfekcji czy różnego rodzaju dysze, których ilość zależy jedynie od preferencji.

Dmuchane spa często jest wyposażone w panele sterujące. Większość modeli posiada specjalne przykrycia, które pomogą Ci utrzymać wodę w jacuzzi w odpowiedniej temperaturze.